Panuje powszechne przekonanie, że młodzież żyje obecnie tylko w świecie kolorowych monitorów. Dzięki Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej – klasa I, II i III naszej szkoły - mogła przekonać się, że wcale tak nie jest.
Panie bibliotekarki, w swej prelekcji, przedstawiły „modne” książki oraz te, które warto przeczytać. Prowadząc prezentację multimedialną wspominały o autorach bardziej lub mniej znanych, klasyfikując ich dzieła w poszczególnych kategoriach. Objaśniając każdą z nich, przybliżyły nam ogromny świat różnorodności tematycznej młodzieżowej literatury.
Jako uczestniczka tej lekcji muszę przyznać, że o wiele bardziej jestem, po tym spotkaniu, przekonana do autorów, których nazwiska nie górują na liście bestsellerów. Literatura młodzieżowa porusza problemy młodych ludzi, które mają charakter ponadczasowy, takie jak: pierwsza miłość, pierwsza praca, wakacyjna przygoda, samodzielność, problemy psychiczne, zdrowotne i inne znane nam – nastolatkom – konflikty wewnętrzne.
Taki rodzaj współpracy, pomiędzy instytucjami, pomaga też w popularyzacji czytelnictwa. Znamy już bibliotekę, czytelnię, ich działania, system, którym się posługują i warunki, jakie trzeba spełnić, aby wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje ta książnica
Bardzo dziękujemy Paniom Bibliotekarkom - Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej za mozolną pracę, jaką włożyły w przygotowanie tak ciekawej prezentacji oraz za życzliwość i poświęcony czas.
Anna Kubicka
klasa II FT