W dawnych czasach wróżby andrzejkowe miały wyłącznie charakter matrymonialny. Przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie.
W późniejszym okresie przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
Dlatego też 29 listopada w naszej szkole młodzież zorganizowała zabawę andrzejkową. Głównym programem imprezy był występ uzdolnionych młodych ludzi, którzy przedstawili sztukę pt.”Romeo i Julia” – w wydaniu współczesnym. W skład grupy aktorskiej wchodzili: Patryk Oszust (IV TCPG), Jakub Nycz (IV TCPG), Dominika Prajsnar (II TCPG) i Mateusz Kolbusz –słuchacz z klasy II LOb.
Po przedstawieniu każdy mógł skorzystać z porad naszych szkolnych „wróżbitów”, sprawdzić jaka czeka go przyszłość, jakie będzie miała imię przyszła żona , czy też mąż.
Uczennice z klasy II TCPG zadbały również o słodką oprawę tego dnia - serwując przepyszne domowe ciasta.
Na koniec pragnę podziękować młodzieży za zaangażowanie w organizację tej imprezy, za to, że potrafią się zmobilizować i zrobić naprawdę coś dobrego. Przy takiej współpracy na pewno uda nam się zrobić jeszcze wiele wspaniałych rzeczy.
Barbara Marszałek opiekun SU